Zalety ogrodzeń z kamieniami gabionowymi

Kategoria: Blog

kamienie gabiony

Kamienie gabionowe są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych kruszyw dekoracyjnych. Wykorzystuje się je do budowy ogrodzeń gabionowych, które to otaczają i zdobią coraz większą liczbę przydomowych posesji.

Co wpływa na rosnącą popularność ogrodzeń gabionowych? O ich zaletach można by pisać bez końca. Przedstawiamy najważniejsze z nich.

Trwałość

Ogrodzenia gabionowe są nieporównywalnie bardziej wytrzymałe niż wszystkie inne typy płotów dostępnych na rynku. Podstawą ich konstrukcji są prostopadłościenne kosze wykonane ze stalowych prętów, w których wnętrzu umieszcza się wybrane kamienie dekoracyjne. Kamienie mają swoją wagę, co sprawia, że całe ogrodzenie jest masywne, a co za tym idzie – wyjątkowo stabilne.

Konstrukcje gabionowe wyróżniają się wysoką odpornością na oddziaływanie warunków atmosferycznych, jak i na uszkodzenia mechaniczne. Nie wymagają przy tym malowania czy konserwacji.

Estetyka

Trwałość trwałością, jednak z w parze z wytrzymałością ogrodzenia powinien iść jego estetyczny wygląd. O to w przypadku ogrodzeń gabionowych nie musimy się martwić.  Wyglądają one szalenie oryginalnie i ciekawie.

W koszach gabionowych możemy umieszczać kamienie dekoracyjne o przeróżnych formach i kształtach. Zależnie od tego, jakie wybierzmy, nasze ogrodzenie będzie doskonale komponować się z architekturą nowoczesną bądź rustykalną.

Prywatność

Niewątpliwą zaletą ogrodzeń gabionowych jest to, że gwarantują wysoki poziom prywatności. Przez gabionowe mury nic nie widać, dlatego zabezpieczają nas przed wzrokiem ciekawskich przechodniów. Co więcej, doskonale chronią przed hałasem dobiegającym z ulicy. Grube i solidne ogrodzenie stanowi bowiem skuteczną barierę dźwiękową.