Kamienie gabionowe w przestrzeni prywatnej i publicznej

Kategoria: Blog

Gabion

Ogrodzenia i murki są najpopularniejszymi konstrukcjami wykonywanymi przy zastosowaniu kamieni gabionowych. Najpopularniejszymi, ale nie jedynymi. Gabiony są bowiem coraz chętniej wykorzystywane przy aranżacji przestrzeni nie tylko prywatnej, lecz także publicznej.

 

Gabiony w przydomowym ogrodzie

Gabiony są sprawdzonym elementem nowoczesnej architektury ogrodowej. Z niewielkich koszy wypełnionych kruszywem dekoracyjnym wykonuje się między innymi donice, ławy, stoły, a nawet grille ogrodowe.

W ten sposób można też stworzyć szereg innych, równie oryginalnych, elementów dekoracyjnych, a następnie umieścić je na przydomowym tarasie lub w ogrodzie. Możliwości aranżacyjne są w zasadzie nieograniczone!

Gabiony w parkach i skwerach miejskich

Rola gabionów nie ogranicza się do aranżacji przestrzeni wokół domu, coraz częściej możemy je spotkać w parkach i skwerach miejskich. Ozdobne kosze z kruszywem dekoracyjnym stanowią podstawę wykonania ławek i altanek parkowych. Służą ponadto do budowy klombów i rabatek oraz do wykonania obudów piaskownic. Z gabionów powstają też niezwykle funkcjonalne elementy architektoniczne, takie jak: stojaki na rowery czy kosze na śmieci.

Kompozycje z kamieniami gabionowymi  za każdym razem zaskakują swoją oryginalną formą i na długo przykuwają wzrok przechodniów. Są efektowną i trwałą formą ozdoby, dlatego możemy być pewni, że ich popularność będzie tylko rosła.